Morsmordre :: Wprowadzenie :: Ogłoszenia :: Wydarzenia
Poniżej znajduje się lista aktualnych wydarzeń; obok został podany link do profilu mistrza gry, z którym należy się kontaktować w przypadku pytań dotyczących wydarzenia.
UWAGA! Prosimy o pisanie prywatnych wiadomości bezpośrednio do konkretnych mistrzów gry, nie na ogólne konto MG.
▲ Mroczne cienie - Tristan Rosier
▲ Spokojnie jak na wojnie - William Moore i Ramsey Mulciber
▲ Dziwny jest ten świat - Tristan Rosier i William Moore
▲ Bróg Trogain w Londynie - Ramsey Mulciber
▲ Lughnasadh w Weymouth - Tristan Rosier
▲ Coś złego się skrada - William Moore
W miarę możliwości prosimy o zadawanie pytań w służącym do tego wątku, a kontakt traktować jako sytuację szczególną.
Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 31.01.23 22:24, w całości zmieniany 16 razy
Październik, listopad i grudzień
pogoda
Po niezwykle urodziwym lecie październik przyniesie ochłodzenie, pierwsze przymrozki i typową angielską pogodę. Mgła będzie spowijała ulice, gęstniejąc o porankach i wieczorami, przez co widoczność będzie znacznie ograniczona. Uciążliwa mżawka z biegiem tygodni przerodzi się w listopadowe deszcze, te zaś z przyjściem grudnia przemienią się w opady śniegu, który wpierw prędko będzie topniał bądź przemieniał się w szarą pluchę, lecz od około połowy miesiąca aż do końca roku będzie utrzymywał się na ziemi.Temperatury w październiku będą oscylowały około 10° Celsjusza za dnia, nocą spadając do zera, zaś pod koniec miesiąca także i poniżej. W listopadzie średnie temperatury za dnia spadną o około pięć stopni, zaś w grudniu utrzymywać się będą przy zerze i poniżej. Chłód będzie nieprzychylny uprawom, a nad nadwyrężonym wojną krajem zawiśnie widmo głodu.
ważne wydarzenia
▲ 3. października pojawiły się kolejne wydania Walczącego Maga oraz Czarownicy▲ 5. października opublikowano kolejne, nielegalne wydanie Proroka Codziennego
▲ 5. października odbył się pogrzeb Alpharda Blacka
▲ Kupidynek ponownie zaatakował w Noc Duchów
▲ Wojna eskalowała poza Londyn
▲ Jesień oraz zima upłynęły pod znakiem troski o własne zaopatrzenie
▲ W grudniu Ministerstwo Magii zorganizowało jarmark
Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 24.11.23 19:23, w całości zmieniany 1 raz
rok 1958
Styczeń, luty i marzec
pogoda
Zima była w pełni i pierwszy miesiąc nowego roku zdawał się nad wyraz spokojny. Przez pierwsze dwa tygodnie dni na zmianę przyniosą spokojne opady śniegu niczym z baśni oraz słońce, w którym śnieg będzie się skrzył jak fajerwerki w Nowy Rok. Druga połowa stycznia będzie już jednak zdecydowanie bardziej pochmurna, a opady śniegu coraz intensywniejsze. W lutym przyjdzie zimny front, który przyniesie śnieżyce. Meteorolodzy pozostaną zgodni co do faktu, że poza pogodowymi anomaliami w 1956 Anglicy powitali właśnie najsroższą zimę w tym wieku. Pokrywy śnieżne osiągną ponad metr wysokości i zaczną topnieć dopiero wraz z marcową odwilżą, która przyniesie w końcu trochę słońca i obfite deszcze.Temperatury w styczniu będą oscylować pomiędzy -5 a -12°C. Jeszcze zimniejszy front w lutym uwięzi słupki w termometrach pomiędzy -15 a -20°C w połowie miesiąca. Od 20. lutego temperatura zacznie się podnosić, wracając w okolice zera pod koniec pierwszego tygodnia marca. Do końca miesiąca temperatury wahać będą się między niewielkim plusem a minusem, na przemian żonglując przymrozkami i odwilżami. Początek roku 1958 pod kątem pogodowym nie będzie ani spokojny, ani sprzyjający uprawom.
ważne wydarzenia
▲ 31 grudnia odbył się coroczny Sabat▲ 2 stycznia pojawiło się kolejne wydanie Walczącego Maga zwiastujące dalsze zmiany
▲ 10 stycznia Czarownica opublikowała porady na zimę stulecia
▲ Prozakonne hrabstwa znalazły się w kryzysie
▲ Rycerze Walpurgii nie ustają w wysiłkach mających umocnić władzę w Anglii
Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 24.11.23 19:23, w całości zmieniany 1 raz
Kwiecień, maj, czerwiec
pogoda
Po jednej z najcięższych zim ostatnich dekad nadeszła podobnie surowa wiosna. Choć pokrywy śniegu roztopiły się już zupełnie, to w kwietniu dalej porankom towarzyszą przymrozki. Nie sprzyja to ani samopoczuciu, ani uprawom. Zielarze, magiogrodnicy i opiekunowie ziem rolnych na pewno z niepokojem przyjrzą się nadchozącym prognozom. Długo utrzymujące się poniżej zera temperatury zaburzą proces kwitnienia i rozwoju flory każdego rodzaju, zagrażając tym samym obfitości zbiorów w kolejnych miesiącach. Bez wątpienia oznacza to dalsze niedobory żywności, a zdobycie składników zielarskich zacznie powoli sprawiać coraz większe problemy.Temperatury w kwietniu spadną poniżej normy, nie przekraczając nigdy 10 st. Celsjusza. Pierwsze tygodnie wiosny przyniosą też niezwykle obfite opady deszczu. Spowodują one wiele lokalnych podtopień, a w nizinnych rejonach także groźne powodzie. Sytuacja poprawi się dopiero z początkiem maja, gdy nadejdzie długo wyczekiwane rozpogodzenie. Po nieznośnie długiej i tragicznej w skutkach zimie, powróci słońce.
Przyniesie ono szybkie i zaskakujące ocieplenie, a skok w temperaturze i ciśnieniu, choć upragniony, może zaburzać aury oraz działania magicznych przyrządów. Już w drugim tygodniu maja temperatura sięgnie 25 stopni Celsjusza - i będzie systematycznie rosnąć. Wiosna wybuchnie z opóźnieniem: podtopienia, przymrozki i gwałtowne zmiany meteorologiczne nie pozostały bez wpływu także na zegar biologiczny magicznych zwierząt, kończących zimowy sen. Mimo wszystko maj pozostanie zaskakująco ciepły i wietrzny, będąc pierwszym tak przyjemnym miesiącem od długiego czasu.
Anglia nie nacieszy się jednak długo piękną pogodą - czerwiec pełen będzie gwałtownych burz, intensywnych wyładowań elektrycznych i opadów gradu. Pierwsze dwa tygodnie miesiąca mogą wręcz przypominać traumatyczny okres działania anomalii, wichury będą grozić zrywaniem dachów, łamaniem drzew i utrudnieniami w magicznej komunikacji. Po nawałnicach szybko pojawi się upalne słońce z temperaturami do niespotykanych często 32 stopni Celsjusza - letnia pogoda przyniesie więc kolejne intensywne wahania.
Przez cały okres trzech miesięcy zadziwiająco częstym zjawiskiem okażą się również mgły - mroczne, ciężkie i senne, rozpościerające się każdego ranka i wieczora po rejonach, w których dotychczas się nie pojawiały.
ważne wydarzenia
▲ 1 kwietnia ukazał się nowy numer Walczącego Maga▲ 1 kwietnia w Londynie Minister Magii odznaczył bohaterów wojennych. Drew Macnair, Ramsey Mulciber i Deirdre Mericourt zostali namiestnikami Suffolk, Warwickshire i Londynu.
▲ 2 kwietnia ukazał się nowy numer Czarownicy
▲ 7 kwietnia ukazał się nowy numer Proroka Codziennego
▲ 31 maja odbyło się trzęsienie ziemi w Oazie - reakcja Zakonników pozwoliła na uniknięcie większej katastrofy na sekretnej wyspie objętej protekcją Zakonu Feniksa
▲ 21 czerwca mroczne siły zaatakowały jarmark w Lancashire.
▲ 27 czerwca, z inicjatywy Cronusa Malfoya i Harolda Longbottoma, reprezentanci obydwu wojennych stronnictw wynegocjowali rozejm na czas przygotowań i trwania Festiwalu Lata (1 lipca-8 sierpnia).
[bylobrzydkobedzieladnie]
Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 24.11.23 19:24, w całości zmieniany 1 raz
Lipiec i sierpień
pogoda
Nad Wielką Brytanią na dobre zapanowało lato. Zjawiło się w prażących promieniach słońca lejących się z nieba, tym samym dając świadectwo jednemu z najgorętszych okresów zapisanych w pamięci najstarszych obywateli.Wypalonej czerwcowym słońcem trawie nie było dane jeszcze odetchnąć. Choć wydawało się to niemożliwe, lipiec przywitał mieszkańców temperaturą, która na termometrach wspięła się o kolejnych kilka stopni Celsjusza, a niemal bezwietrzne dni oferowały coraz mniej okazji ucieczki od duchoty i skwaru. Odnotowano rekordową temperaturę w pierwszych dniach lipca, która sięgnęła 36 stopni Celsjusza, z kolei najbardziej dokuczliwy ukrop odpuścił dopiero w drugiej połowie miesiąca. Jedynie szalejące nocami gwałtowne ulewy nawadniały glebę, dzięki czemu uprawy rolne, a nawet i przydomowe ogródki zdołały przetrwać ciężki początek letniego okresu. Jeśli wierzyć plotkom - deszcz przesyciła magia, która ochroniła plony przed zniszczeniem.
Po piętnastym lipca zarejestrowano powolny spadek temperatury, natomiast w sierpniu wskaźniki pokazały zbawienne 24, maksymalnie 26 stopni Celsjusza. Cień, chłodny i przyjemny, znów zaczął rozpieszczać mieszkańców Wielkiej Brytanii wytchnieniem od gorąca panującego poza jego krawędziami, więc Brytyjczycy zaczęli chętniej wychodzić na zewnątrz, a świat zdawał się na nowo ożywić. Wieczory raz na jakiś czas, ni z tego, ni z owego, może raz w tygodniu, przecinały opady gradu. Białe kuleczki lodu osiągały wówczas imponujące rozmiary. Mówiło się o bryłkach wielkości kamieni, które były zdolne pozostawiać wgniecenia w wysłużonym, cieńszym drewnie. O porankach częstym zjawiskiem były rześkie mżawki.
ważne wydarzenia
▲ 1 lipca ukazało się nowe wydanie Walczącego Maga▲ 10 lipca ukazało się nowe wydanie Horyzontów Zaklęć
▲ 12 sierpnia ukazało się nowe wydanie Czarownicy
Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 24.11.23 19:26, w całości zmieniany 1 raz
Sierpień - listopad
pogoda
Sierpniowe ochłodzenie przyniosło ulgę spieczonej skórze, zatrzymując słupek temperatury w okolicy 24 stopni, ale pogoda - kapryśna pani - nie pozwoliła Brytyjczykom odetchnąć pełną piersią. Coraz częstsze gradobicia spędzały sen z powiek rolnikom i hodowcom, bo o ile grad początkowo był całkiem malutki i szybko topniał, tak wraz z przejściem sierpnia we wrzesień - przybrał znacząco na rozmiarach, a wprost proporcjonalnie na rozmiarach przybrały także zniszczenia.Prócz niepokojów i strachu, wrzesień przyniósł także piękne, jesienne słońce i złote liście; temperatura utrzymywała się w stabilnym przedziale 18-20 stopni za dnia i spadała w okolice 10 w nocy. Poranne mgły stały się nową codziennością, a im bliżej października, tym dłużej siwy całun kładł się po łąkach i polach, zalegał na uliczkach i w zaułkach. Wraz z początkiem kalendarzowej jesieni powietrze przesiąkło zapachem wilgoci, a lokalne gazety zaczęły rozpisywać się o najgęstszych mgłach tego dziesięciolecia. Widoczność spadała sukcesywnie z dnia na dzień, podobnie zresztą temperatura.
Październik nie zmienił wiele w materii porannych mgieł, pojawiły się również mżawki. Delikatne, choć już po pierwszych paru dniach wystawiające cierpliwość co poniektórych na prawdziwą próbę; ziemia rozmiękła, łatwo było w niej ugrzęznąć, niebo zaciągnęło się pasmami szarych, gęstych chmur. Próżno było szukać słońca, próżno było liczyć na poprawę pogody. W połowie miesiąca nastąpiło załamanie; mżawkę zastąpiły obfite ulewy i - choć mogło się to wydawać niemożliwe - jeszcze więcej chmur. Słupki temperatury spadły do zawrotnych 13 stopni w dzień i 9 w nocy, wystąpiły lokalne podtopienia, część miejsc dotknęły powodzie błyskawiczne powstałe w wyniku gwałtownych, choć rzadkich, burz.
Listopadowa aura uległa nieznacznej poprawie - deszcze odeszły w niepamięć, podobnie mżawka, ale w ich miejsce pojawił się nieprzyjemny, przenikliwy wiatr przed którym trudno było się osłonić. Zimne podmuchy wdzierały się pod ubrania, wychładzały skórę, a niekiedy zdawało się, że studzą także krew. Pod koniec miesiąca nastąpiło lekkie rozpogodzenie, a nad wyspą znów pojawiło się słońce w nieco obfitszym wydaniu, niż krótkie przebłyski prześlizgujące się pomiędzy chmurami. Powietrze pozostawało przyjemnie rześkie, a znajoma aura zwiastowała nadejście przymrozku wraz z początkiem grudnia.
ważne wydarzenia
▲ 15 sierpnia pojawiło się nowe wydanie Walczącego Maga▲ 3 września pojawiło się nowe wydanie Walczącego Maga
▲ 25 września pojawiło się nowe wydanie Czarownicy
Strona 2 z 2 • 1, 2
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Ogłoszenia :: Wydarzenia